صفحات

۱۳۹۳ خرداد ۱۲, دوشنبه

آنجا انقلاب را «تقسیم» می‌کنند

کودک یکساله «تقسیم» قد می‌کشد
سوژه رهایی‌بخش در «تقسیم» سرفه می‌کند
آنجا انقلاب را «تقسیم» می‌کنند

یک سال از حادثه اشغال میدان تقسیم در استانبول توسط مردم گذشت. حالا خیزش تحسین‌برانگیز مردم ترکیه علیه تسلط موجود یکساله شده است، حالا یک سال تمام است که مردم را در خیابان می‌کشند، یک سال است شلیک می‌کنند، اشک‌آور می‌زنند، شکنجه می‌کنند در خیابان و زندان. حالا سکوت مجامع بین‌المللی یک ساله شده است.

سرمایه‌داری در ترکیه به معنای تمام کلمه «وحشی» است. مبارزه طبقاتیِ موجود، ترکیه را از سقوط به مرداب بنیادگرایی و فاشیسم نجات خواهد داد. آنها باوجود سکوت ماست که جنایت مداوم و وحشت «تقسیم» می کنند.

انقلاب اخیر این مردم یک نهال یکساله است در پارک گزی، اما راست تندروی جهان پیرمردی چاق است با پاپیون نقره‌ای که پشت میز چنگالش را در خون مردم می‌زند.

در یکسال گذشته ده‌ها نفر کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند، اما انقلاب از خیابان‌ها پا پس نمی‌کشد، خیابان برای رفتن است و پس کشاندن نه پس کشیدن. آن‌ها لب به ستایش قدرت باز نمی‌کنند، سوژه رهایی‌بخش در خیابان‌های ترکیه سرفه می‌کند.

*تصاویر: 
در سالگرد اعتراضات خون و اشک‌آور «تقسیم» می کنند.

تصاویر مربوط به دو روز پیش در سالگرد اعتراضات در خیابان استقلال و میدان تقسیم است که از سوی هافینگتون‌پست منتشر شده است.هیچ نظری موجود نیست: