صفحات

۱۳۹۳ تیر ۲, دوشنبه

هرکجا پایش را می‌گذارد از آسمان مرگ می‌بارد

لابی جنگ‌طلب فعال است

با وقاحت به عدسی دوربین‌های فیلم‌برداری نگاه می‌کنند و می‌گویند القاعده را ما ساخته بودیم، می‌گویند ما داعش را در سوریه مسلح کردیم. هر جا می‌رسند فاجعه به راه می‌اندازند، در سراسر جهان در تمام تاریخ جنایت کرده‌اند، پس از آنکه در ۱۹۱۶ با موافقت‌نامه سایکس-پیکو خاورمیانه را مانند کیک تقسیم کردند حالا صدسال است کودتا و جنگ‌های پی‌درپی به راه می‌اندازند ، امروز آن‌ها تمام خاورمیانه را به آتش کشیده‌اند.

اتفاقی که در خلال این سال‌ها در عراق افتاده است جنایت علیه بشریت است، یک ملت را به نابودی و نسل‌کشی کشاندند، جنایتی که بارها در تمام تاریخ علیه کشورهای دیگر تکرار کرده‌اند. 

در میانه این فاجعه آدم‌خواری در عراق، دیروز ۹ هدف در خاک سوریه مورد حمله جت‌های نظامی اسرائیل فرار گرفته‌اند، در سال جاری ۶ کودک فلسطینی توسط اسرائیل کشته شده‌اند، در شرایطی که در عراق زنده زنده دارند آدم می‌خورند نخست‌وزیر اسرائیل برای چند هزارمین بار نسبت به خطر ایران هشدار داده است .

هر جنایتی که می‌کنند پیامدهای به اصطلاح ناخواسته‌اش گریبانشان را می‌گیرد، "پیامد ناخواسته" یا Blowback از ترم‌هایی است که سازمان سیا پس کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ تولید کرد و در مورد واکنش‌های خشنی مردم درنتیجه عملیات سرویس‌های اطلاعاتی امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد، اتفاقی که بعضاً کاملاً خواسته است، مسلح کردن بنیادگرایان و تندروان مذهبی در شرایطی که عطش کشتار بیشتری دارند نتیجه‌ای جز این نخواهد داشت. یکی از منابع خوب برای شناخت ترمینولوژی بلوبَک کتاب "بلوبک: هزینه و پیامد امپراتوری آمریکا" نوشته چالمرز جانسون است که در ایران زیر عنوان "برچیدن امپراتوری آخرین امید امریکا" با ترجمه خسرو کلانتری منتشر شده است.

اسمش جان مک‌کین است، دوستِ بنیامین، هرکجا پایش را می‌گذارد از آسمان مرگ می‌بارد. در ابتدا ولی خودش در آسمان بود، خلبان جت‌های جنگی امریکا که بر سر مردم ویتنام بمب می‌ریخت، در حال انجام بیست و سومین عملیات آدم کشی هوایی‌اش بود که هواپیمایش مورد اصابت قرار گرفت، پایش به زمین که رسید زخمی شده بود، حالا بعد از این‌همه سال هنوز پایش را هرکجا که می‌گذارد بمب‌های ویتنام را از جیب کتش شیکش در می‌آورد و هدیه می‌کند. در مرز ترکیه با ژنرال سلیم ادریس فرمانده ارتش آزاد سوریه عکس یادگاری می‌گیرد، ارتش اسرائیل را در آغوش می‌گیرد، در عراق و افعانستان یکه‌تازی می‌کند، او که در کیف در کنار رهبر حزب نئوفاشیستی سوبودا سخنرانی کرد و عکس گرفت. او  در امریکا با کت‌وشلوار چند هزار دلاری‌اش در مقابل دوربین‌ها می‌چرخد و مدام خواستار حمله نظامی به کشورهای مختلف می‌شود، او که در جریان رقابت انتخابات ریاست جمهوری پشت میکروفون آواز می‌خواند که بر ایران بمب بمب بمب بریزید، او که جیب‌های کت دست دوزش پر از بمب‌ها و موشک‌های گران‌قیمت است، هیس! مزاحم کارشان نشوید، لابی جنگ‌طلب سرمایه برای فروش سلاح‌هایش مشتری بیشتری نیاز دارد.

جان مک‌کین در حال دیدار با سلیم ادریس فرمانده ارتش آزاد سوریه (سمت راست) و ابو موسی مسئول رسانه ای داعش (سمت چپ) در مرزهای ترکیه:

جان مک‌کین در حال دیدار با فرماندهان ارتش آزاد سوریه:

جان مک‌کین در حال بازدید از عراق:

جان مک‌کین در حال سخنرانی در کنار رهبر حزب نئوفاشیستی سوبودا در اوکراین

جان مک‌کین پس از سقوط بمب افکنش و زخمی شدن در جنگ ویتنام، او بعد از درمان و 5 سال و نیم زندان توسط کسانی که آنها می قتل عام می کرد آزاد شد.
جمع آوری آزادانه کمک های مالی با پرچم داعش برای سوریه، میدان فاتح شهر استانبول، اول ژوئن امسالهیچ نظری موجود نیست: